Job Board | TalentRover

Inginer Programator CNC (strung)
Romania
JN -082018-12221

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, companie producatore de piese in serii mici si unicate, Programator CNC in limbaj Fanuc.

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice;
  • Minim 1-2 ani experienta intr-un post similar;
  • Limba engleza scris si conversational nivel mediu/avansat;
  • Cunostinte tehnice temeinice;
  • Cunostinte temeinice de desen tehnic;
  • Cunoasterea unui soft de CAD si al unuia de CAM (de preferat SolidWorks/SurfCAM si CamWorks (SolidCam);
  • Experienta in a conduce o echipa;
  • Cunoasterea limbajului de programare FANUC;
  • Gandire logica, capacitate de organizare, analiza si sinteza;
  • Cunostinte temeinice de operare calculator: pachetul Microsoft Office;
  • Corectitudine, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa ;
  • Rezistenta la stres;

Responsabilitati:

  • Organizeaza si supervizeaza sub-departamentul de productie strung CNC si operatorii strung;
  • Planifica zilnic incarcarea utilajelor si impartirea comenzilor interne pe masini;
  • Organizeaza baza de date mape gri;
  • Responsabil cu programarea pieselor complicate (piesele simple se programeaza direct pe strungul CNC);
  • Este responsabil de realizarea indicatorilor de performanta;
  • Responsabil pentru analiza postcalcul productie realizata – dep. Strung si oferirea de feed-back catre Sales engineer;
  • Responsabil pentru mentenanta preventiva a utilajelor din departamentul strungt si pastrarea acestora in conditii bune de functionare;
  • Initiaza actiunile de mentenata corectiva si comunica problemele aparute catre Production Manager;
  • Interactioneaza cu inginerii productie/ asistent productie departament Freza CNC pentru planificarea pieselor din departamentul strung;
  • Colaboreaza zilnic cu production manager pentru planificarea incarcarii utilajelor;
  • Comunica/relationeaza cu departamentele Purchase&Logistics si Calitate;
  • Comunica direct cu departamentul Tools (Project manager) si cu furnizorii de scule;
  • Raporteaza piesele realizatate cu intarziere direct catre Production manager;
  • Asista operatorii strung la setarile complicate;
  • Stabileste sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post;
  • Organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul din subordine;
  • Propune masuri si solutii in vederea valorificarii la maximum a capacitatilor de productie existente si a modernizarii acestora;
  • Intocmeste pentru personalul din subordine proceduri de lucru pentru optimizarea activitatii si instruieste personalul in vederea respectarii acestora;
  • Instruieste si testeaza operatorii in folosirea de noi tehnologii, etc;
  • Responsabil de protectia muncii pentru angajatii din subordine.

Beneficii:
- Abonament medical Regina Maria Expert Complete
- Prime de Pasti, Concediu, Craciun – pt acest an >500 lei pt fiecare ocazie;
- Abonament 7cards
- Tichete masa – 15 lei / zi lucrata
- Concediu de odihna
21 zile/an pentru persoane cu maxim 5 ani vechime in munca
24 zile/an - pentru vechime intre 5-15 ani
26 zile/an – pentru vechime peste 15 ani
- Program de lucru flexibil – sosire intre 8-9
- Decont carburant

Sunteţi în proces de înregistrare la Adecco Romania/Adecco Resurse Umane („Compania”), parte a Grupului Adecco, în calitate de candidat. În cursul înregistrării dvs, compania va colecta şi va folosi date despre dvs. pentru a face disponibile serviciile noastre şi pentru a ne păstra legătura cu dvs. Declaraţia noastră de Confidenţialitate a Datelor (https://www.adecco.ro/declaratia-de-confidentialitate-datelor-despre-candidati/) explică modalitatea în care noi colectăm şi folosim datele despre dvs. şi drepturile pe care le aveţi. În cazul în care dvs. alegeţi să ne oferiţi aşa-numitele ‚date sensibile’ (acestea sunt date care beneficiază de protecţie specială conform legislatiei privind datele cu caracter personal. Sunt date despre originea dvs. rasială sau etnică, despre opiniile dvs. politice, religioase sau despre convingerile filozofice, despre apartenenţa la sindicate, despre starea de sănătate sau detalii biometrice, despre viaţa sexuală şi detalii despre oricare condamnări penale sau similare la care puteţi fi supus) în alt caz decât atunci când noi solicităm acest lucru, dacă ne oferiţi aceste informaţii, sunteţi de acord ca noi să le putem folosi în modul precizat în Declaraţia de Confidenţialitate a Datelor despre Candidati (https://www.adecco.ro/declaratia-de-confidentialitate-datelor-despre-candidati/)