Job Board | TalentRover

Agronomist Area Supervisor Iasi/Botosani
Romania / Iași
JN -022021-42654
Candidatul Ideal:

Absolvent Facultate de Agricultura
Experienta similara minim 2 ani
Cunsotinte nivel mediu limba engleza
Bune abilitati de organizare si  comunicare.
Disponibilitate de lucru in conditii de stres si de a indeplini termenele limita.
Capacitatea de a invata repede si de a lucra in echipa.
Permis conducere cat. B

Responsabilitati:

Evaluarea si selectarea producatorilor de samanta si a campurilor;semnarea contractelor de productie peentru porumb si floarea soarelui in functie de planul de productie
Instruirea producatorilor inainte de semanat,purificat,castrat in vederea respectarii tehnologiilor specifice producerii de samanta.
Alocarea hibrizilor de porumb si floarea soarelui pe zonele de productie in conformitate cu planul de productie.
Repartitia  formelor parentale pentru fiecare hibrid de porumb si floarea soarelui si pentru fiecare producator;
Intocmirea documentatiei necesare pentru certificarea loturilor de hibridare pentru porumb si floarea soarelui in zona de productie si depunerea acesteia la Inspectoratul  Teritorial pentru Controlul Calitatii Semintelor si la Directia Fitosanitara Judeteana.
Urmarirea aplicarii tehnologiei specifice in loturile de hibridare-pregatit teren,semanat,intretinerea culturii,purificare biologica,castrat,eliminat forma tata.Masurarea solelor cu GPS si inregistrarea acestora
Inregistrarea producatorilor si a campurilor in sistemul GCIS
Responsabil cu activitatea din camp in conformitate cu standardele ISO

This vacancy is no longer accepting applications! Please contact us for more information!

Sunteţi în proces de înregistrare la Adecco Romania/Adecco Resurse Umane („Compania”), parte a Grupului Adecco, în calitate de candidat. În cursul înregistrării dvs, compania va colecta şi va folosi date despre dvs. pentru a face disponibile serviciile noastre şi pentru a ne păstra legătura cu dvs. Declaraţia noastră de Confidenţialitate a Datelor (https://www.adecco.ro/declaratia-de-confidentialitate-datelor-despre-candidati/) explică modalitatea în care noi colectăm şi folosim datele despre dvs. şi drepturile pe care le aveţi. În cazul în care dvs. alegeţi să ne oferiţi aşa-numitele ‚date sensibile’ (acestea sunt date care beneficiază de protecţie specială conform legislatiei privind datele cu caracter personal. Sunt date despre originea dvs. rasială sau etnică, despre opiniile dvs. politice, religioase sau despre convingerile filozofice, despre apartenenţa la sindicate, despre starea de sănătate sau detalii biometrice, despre viaţa sexuală şi detalii despre oricare condamnări penale sau similare la care puteţi fi supus) în alt caz decât atunci când noi solicităm acest lucru, dacă ne oferiţi aceste informaţii, sunteţi de acord ca noi să le putem folosi în modul precizat în Declaraţia de Confidenţialitate a Datelor despre Candidati (https://www.adecco.ro/declaratia-de-confidentialitate-datelor-despre-candidati/)