Job Board | TalentRover

Inginer calitate - automotive
Romania / Bihor
JN -112020-39775
ADECCO RU in colaborare cu unul dintre clientii sai din Oradea, companie din industria de automotive este in cautarea unui inginer calitate, deschis la o noua provocare

 Candidatul ideal:
  • Studii  superioare tehnice finalizate ;
  • Experienta minim 2 ani, pe o pozitie similara, in Industria Automotive
  • Cunostinte:  - 8D, APQP, PPAP, FMEA, MSA
  • Limba engleza nivel mediu/avansat
  • Curs auditor proces/produs

Responsabilitati:
  • Verificarea implementării și a eficacitații acțiunilor corective si preventive implementate
  • Analizează și răspunde la reclamațiile clienților  si alertelor acestora  de calitate si completează rapoartele de analiza 8D;
  • Analizarea rebuturilor si defectelor din linie rezultate in timpul procesului si transmiterea informațiilor grupului de lucru in vederea corectării lor;
  •  Răspunde de gestionarea retușului conform procedurilor de lucru interne;
  • Participa alături de echipa la elaborarea si revizuirea planurilor de control si a FMEA
  • Intocmeste instructiuni de lucru
  • Intocmeste catalogul de defecte pentru produsele de care este responsabil
  • Asigrarea suportului necesar in productie in vederea indeplinirii in totalitate a cerintelor clientilor.
  • Realizarea de instruiri corespunzatoare ale operatorilor pe tematici specifice de calitate.
  • Realizarea de audituri pe posturi de lucru
  • Asigurarea unei bune comunicari cu clientul
  • Disponibil pentru deplasari interne/internationale ( 2-3/an)