Job Board | TalentRover

Brand Manager
Romania / Bucuresti
JN -112020-39472
Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai, o renumita companie multinationala in domeniul retail, un Brand Manager, pentru biroul din Bucuresti.

Responsabilitati:
  • Coordonarea activitatilor categoriei marca proprie, in binom cu echipele de sefi de produs si responsabilii calitate, in scopul identificarii pistelor de ameliorare a produselor MDC (marca proprie);
  • Design-ul si ameliorarea imaginii produselor MDC inclusiv implementarea strategiei MDC in categoria respectiva de produse;
  • Realizarea analizelor tendintelor de piata la nivel de penetrare marca proprie in categorie si stabilirea planurilor de actiune impreuna cu sefii de produs pentru a fi permanent in trendul pietei;
  • Desfasurarea licitatiilor pentru produsele marca proprie cu scopul de a obtine preturi de achizitie competitive;
  • Colaborare cu agentia de design pentru executarea design-ului produselor si pentru asigurarea garantiei respectarii cartei grafice transmise de grup;
  • Realizarea analizelor de business periodice pentru categorii si branduri, astfel incat sa se asigure performanta acestora si identificarea problemelor aparute,  stabilind planuri de actiune in vederea remedierii acestora;

Cerinte:
  • Experienta in managementul proiectelor comerciale;
  • Experienta minim 3 ani in achizitii food ( dry / fresh);
  • Limba engleza sau franceza nivel mediu;
  • Cunostinte de operare MS Office (Word, Excel, PowerPoint) – nivel mediu;
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Atitudine proactiva si orientata catre rezultate;
  • Capacitate de lucru autonomy;
  • Adaptabilitate la dinamica proiectelor;