Job Board | TalentRover

Field Sales Executive - Gorj
Romania / Gorj
JN -112020-39028
Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, una dintre cele mai importante companii de pe piata de curierat romaneasca, pentru zona alocata judetului Gorj:

Field Sales Executive

Candidatul ideal:
  • experienta relevanta in vanzari de servicii, de minimum 3 ani
  • persoana pasionata si proactiva in ceea ce face (rezultatele nu vor intarzia sa apara)
  • persoana cu motivatie si dorinta de afirmare prin performanta proprie
  • persoana persuasiva, dinamica si entuziasta
  • spirit competitiv, tot timpul in cautarea unui nou potential client
  • abilitati de comunicare atat in limba romana, cat si in engleza (scris si vorbit)
  • orientare catre client
  • orientare spre soluții și capabilitatea de a găsi rapid variante de soluționare pentru problemele clientului pentru a se asigura de reușita vânzării si de satisfactia clientului
  • permis conducere categoria B

Responsabilitati:
  • Sa contribuie la indeplinirea obiectivelor comerciale ale companiei prin managementul teritoriului de vanzari alocat, atat prin mentinerea portofoliului existent, cat si prin castigarea de clienti noi, in scopul realizarii obiectivelor individuale, ale teritoriului alocat si ale companiei
  • Sa identifice nevoile clientilor, sa analizeze si sa rezolve problemele si sa promoveze serviciile de baza ale companiei impreuna cu solutii ale cererilor speciale, atunci cand acestea sunt necesare
  • Sa comunice clar clientilor serviciile pe care compania le poate oferi si sa se asigure ca acestia inteleg si accepta termenii si conditiile companiei
  • Sa efectueze numarul cerut de vizite la clienti, conform normelor comerciale si de vanzari
  • Sa ofere sprijin clientilor direct, telefonic si on-line.