Job Board | TalentRover

Consultant Dermatocosmetice_Bucuresti
Romania / Bucuresti
JN -102020-38081
Adecco Romania,  recrutează pentru clientul său, companie lider de piață în domeniul produselor cosmetice din București, persoane interesate de jobul de:

CONSULTANT DERMATOCOSMETICE

În ce constă acest rol.
Vei fi responsabil/ă de prezentarea către potențialii clienți a produselor cosmetice și de îngrijire personala.

Ce calități trebuie să ai.
Dacă te regăsești în descrierea de mai jos înseamnă că rolul ți se potrivește:
  • Îți plac produsele cosmetice și cele de îngrijire personală
  • Îți dorești o carieră într-o companie cu notorietate internațională
  • Esti o persoană organizată și atentă la detalii
  • Ai abilități bune de comunicare
  • Dai dovadă de ușurință în inițierea și dezvoltarea relațiilor interpersonale
  • Ai o atitudine pozitivă
  • Dacă ai experiență profesionalaă este un avantaj
  • Ai minim studii medii

Ce responsabilități vei avea.
Pe parcursul activității tale va trebui să:
  • Promovezi produsele din portofoliu, prezentându-le beneficiile și rezultatele
  • Oferi consultanță adecvată și soluții potrivite nevoilor fiecărui consumator
  • Efectuezi sedințele de dermato-analiză, iar în urma rezultatelor obținute vei consilia clienții privind diversele caracteristicii ale pielii și vei recomanda gama adecvata de produse
  • Monitorizezi în permanență produsele competitoare
  • Întreții în bune condiții echipamentele de lucru utilizate
  • Implementezi campaniile promoționale și să aplici instrucțiunile cu privire la distribuirea de materiale promotionale

Ce îți oferim.
Dacă vei fi acceptat/ă în acest rol noi îți vom oferi:
  • Venit potential de până la 2600 RON (salariu de baza + bonusuri)
  • Tichete de masă
  • Program de training profesionist de dermatocosmetică
  • Abonament de servicii medicale la clinică private

Colegii noștri vor contacta doar acei candidați ai căror profile se potrivesc cu descrierile de mai sus.
Îți dorim mult succes și așteptăm cu interes aplicația ta!