Job Board | TalentRover

Key Account Manager
Romania / Bucuresti
JN -022020-30926
Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai, un rol de KAM

Cerinte:
  • Studii  superioare finalizate (economie, finante, marketing);
  • Cunostinte avansate Microsoft Word, Excel, Outlook;
  •  Limba engleza la nivel avansat;
  • Cunostinte financiare si de business, managementul proiectelor;
  • Minim 3 ani experienta;
  • Capacitate de analiza dar si de sinteza, negociere, spirit de ordine si disciplina, gandire antreprenoriala, creativitate, intuitie, cooperare, automotivare, putere de decizie si asumarea responsabilitatilor, abilitati de comunicare si lucru in echipa, flexibilitate, preocupare permanenta pentru ridicarea nivelului profesional individual, orientare catre client , capacitate de organizare si planificare, capacitate de finalizare, orientare catre performanta, rezistenta la stress, responsabilitate.

Responsabilitati:
  • Mentinerea si imbogatirea permanenta a cunostintelor privind metodele de vanzare, aplicarea operativa a politicilor de vanzare, logistice, actiuni promotionale si reclama ale companiei pentru segmentul si aria asignata;
  • Isi desfasoara cu strictete activitatea conform procedurilor departamentului sales si comunicate de managerul superior;
  • Respecta procesul de ofertare si implementare standard al departamentului de vanzari;
  • Raspunde de aducerea la indeplinire a obiectivelor stabilite de superiorul ierarhic;
  • Isi desfasoara activitatea conform startegiei de vanzari prezentata de superiorul ierarhic;
  • Raspunde de portofoliul de clienti;
  • Raspunde de realizarea planului si strategiei de vanzari stabilit de conducerea DS Smith pentru clientii din aria de responsabilitate;
  • Controleaza daca serviciile oferite clientilor din portofoliul si segmentul asignat sunt in concordanta cu obiectivele companiei;
  • Administreaza si conduce relatiile cu clientii prin planuri strategice si de monitorizare a performantelor clientului(account plan) pentru clientii aflati in responsabilitate;
  • Raspunde de culegerea informatiilor de marketing pentru segmentele pe care le gestioneaza  pentru o buna conducere a procesului de vanzare,precum si la evenimente, targuri, expozitii fie ca reprezentare a companiei fie ca vizitator si intocmeste un raport de vizita;
  • Raspunde de certitudinea datelor si informatiilor solicitate de conducerea companiei si ofera aceste date in termenele stabilite;
  • Anticiparea problemelor la clienti si oferirea de raspuns la solicitarile acestuia intr-un timp agreat;
  • Dezvoltare produse si solutii prin actiuni comune la client;
  • Transferul tuturor informatiilor necesare stabilirii fluxului logistic si de productie, de la client

Sunteţi în proces de înregistrare la Adecco Romania/Adecco Resurse Umane („Compania”), parte a Grupului Adecco, în calitate de candidat. În cursul înregistrării dvs, compania va colecta şi va folosi date despre dvs. pentru a face disponibile serviciile noastre şi pentru a ne păstra legătura cu dvs. Declaraţia noastră de Confidenţialitate a Datelor (https://www.adecco.ro/declaratia-de-confidentialitate-datelor-despre-candidati/) explică modalitatea în care noi colectăm şi folosim datele despre dvs. şi drepturile pe care le aveţi. În cazul în care dvs. alegeţi să ne oferiţi aşa-numitele ‚date sensibile’ (acestea sunt date care beneficiază de protecţie specială conform legislatiei privind datele cu caracter personal. Sunt date despre originea dvs. rasială sau etnică, despre opiniile dvs. politice, religioase sau despre convingerile filozofice, despre apartenenţa la sindicate, despre starea de sănătate sau detalii biometrice, despre viaţa sexuală şi detalii despre oricare condamnări penale sau similare la care puteţi fi supus) în alt caz decât atunci când noi solicităm acest lucru, dacă ne oferiţi aceste informaţii, sunteţi de acord ca noi să le putem folosi în modul precizat în Declaraţia de Confidenţialitate a Datelor despre Candidati (https://www.adecco.ro/declaratia-de-confidentialitate-datelor-despre-candidati/)