Job Board | TalentRover

Inspector documente secrete-part-time
Romania
JN -022019-18808
Adecco recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie in domeniul oil&gas, un Inspector Documente Secrete pentru biroul din Bucuresti (part-time).

Candidatul ideal:
•    studii medii;
•    experienta in domeniu de minim 4-5 ani;
•    bune abilitati de operare PC;
•    bune abilitati de comunicare si prezentare;
•    cunostinte bune de limba engleza (scris si vorbit);
•    certificatul ORNISS, nivelul de secretizare Strict Secret este un plus.

Principalele responsabilitati:
•    Raspunde direct de intreaga activitate de protectie a informatiilor clasificate din cadrul sediului central;
•    Organizeaza activitatea de protectie a informatiilor clasificate la nivelul biroului;
•    Gestioneaza informatiile clasificate'
•    Asigura procesarea, multiplicarea, distrugerea documentelor clasificate cu acordul si la dispozitia managerului, in conditiile legii;
•    Preda-primeste documente clasificate personalului autorizat, verifica integritatea sigiliilor si clasifica situatia documentelor care nu au fost inapoiate la terminarea programului;
•    Se ocupa de arhivarea documentelor companiei conform reglementarilor in vigoare;
•    Asigura inventarierea informatiilor clasificate si, in functie de termenul de clasificare/ pastrare ale acestora, transmite comisiei de inventariere/ evaluare propuneri de declasificare/ reclasificare/ distrugere, dupa caz;
•    Organizeaza activitati de pregatire specifica a persoanelor care au acces la informatii clasificate;
•    Tine evidenta actualizata a tuturor persoanelor care au acces la informatii clasificate;
•    Raspunde de activitatea de protectie a surselor care genereaza informatii secrete.

You are about to register with [Adecco], part of the Adecco Group as a candidate. During your registration, the company will collect and use information about you to make available our services and maintain our relationship with you. Our Privacy Information Statement explains how we collect and use information about you and the rights you have!

       I accept the Terms of Use and the Personal Data Privacy Policy. Please read more here

       I agree that the company and its affiliates can use my details to send me information about their services this may be by post, email, SMS, MMS, phone, social media, push notifications in apps and other means

Terms of use

Privacy Policy